![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13658398
*
nr 1365 8398
Spegel
60x40 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:38:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 05:57:14
1
100 kr
3/12 18:58:09
2
150 kr
4/12 06:18:11
3
500 kr
4/12 10:59:55
4
400 kr
4/12 10:59:55
3
450 kr (Budbetjänt)
4/12 11:00:16
4
Vinnande bud
7/12 17:54:09
5
700 kr
7/12 17:54:09
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1365 8398
Spegel
60x40 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 05:57:14 | 1 | 100 kr |
3/12 18:58:09 | 2 | 150 kr |
4/12 06:18:11 | 3 | 500 kr |
4/12 10:59:55 | 4 | 400 kr |
4/12 10:59:55 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
4/12 11:00:16 | 4 | Vinnande bud |
7/12 17:54:09 | 5 | 700 kr |
7/12 17:54:09 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53